Sportbike World banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Founder
Joined
·
4,761 Posts
But not today. ;)

Final qualifying results below:

P.S. Scott Jensen (Who qualified 44th) is a personal friend of mine. GO SCOTT!!!!!

Pos. No. Best time Session Rider name Hometown Bike Size
1 155 01:48.376 Qualifying 2 BEN D BOSTROM LAS VEGAS, NV HON 1000
2 80 01:48.554 Qualifying 1 KURTIS L ROBERTS HICKMAN, CA HON 1000
3 66 01:48.555 Qualifying 1 MATHEW MLADIN SYDNEY, AUS, SUZ 988
4 20 01:48.659 Qualifying 1 AARON W YATES MILLEDGEVILLE, GA SUZ 988
5 32 01:48.695 Qualifying 1 ERIC BOSTROM LAS VEGAS, NV KAW 800
6 11 01:48.825 Qualifying 2 BEN SPIES LONGVIEW, TX SUZ 1000
7 16 01:48.935 Qualifying 1 ANTHONY GOBERT AUSTRALIA, DUC 998
8 72 01:49.087 Qualifying 1 LARRY PEGRAM BALTIMORE, OH DUC 998
9 17 01:49.280 Qualifying 2 MIGUEL DUHAMEL LAS VEGAS, NV HON 1000
10 43 01:50.343 Qualifying 2 JASON R PRIDMORE VENTURA, CA SUZ 1000
11 10 01:51.438 Qualifying 1 DOUG CHANDLER SALINAS, CA HON 1000
12 34 01:51.695 Qualifying 1 MICHAEL F BARNES BOCA RATON, FL SUZ 1000
13 101 01:51.836 Qualifying 2 JORDAN M SZOKE CANADA, ON SUZ 1000
14 114 01:52.390 Qualifying 1 SHAWN M HIGBEE BIG BEND, WI SUZ 1000
15 35 01:53.272 Qualifying 2 ANDREW J DEATHERAGE CLEVELAND, OH SUZ 1000
16 199 01:53.361 Qualifying 2 GEOFF MAY ALPHARETTA, GA SUZ 1000
17 51 01:53.509 Qualifying 2 STEVE RAPP CORONA, CA SUZ 1000
18 41 01:53.511 Qualifying 2 JOSHUA KURT HAYES GULFPORT, MS SUZ 750
19 113 01:53.545 Qualifying 2 MIKE D CICCOTTO SEBASTIAN, FL SUZ 750
20 96 01:53.598 Qualifying 1 ERIC C WOOD MANSFIELD, MA SUZ 750
21 14 01:53.698 Qualifying 1 BRIAN LIVENGOOD SNELLVILLE, GA SUZ 1000
22 86 01:54.534 Qualifying 1 JIMMY MOORE EUGENE, OR SUZ 750
23 53 01:54.556 Qualifying 2 JOHN DUGAN WASHOUGAL, WA SUZ 750
24 308 01:54.858 Qualifying 1 WARWICK NOWLAND SYDNEY, AUS, SUZ 1000
25 68 01:54.902 Qualifying 1 ADAM FERGUSSON BIRMINGHAM, AL SUZ 750
26 33 01:54.923 Qualifying 2 VINCENT HASKOVEC LAKE ELSINORE, CA SUZ 1000
27 37 01:55.020 Qualifying 2 JOHN A ASHMEAD WEST PALM BEACH, FL SUZ 1000
28 311 01:55.293 Qualifying 2 JAMES B RANDOLPH SAN JOSE, CA SUZ 1000
29 77 01:55.316 Qualifying 2 JACK E PFEIFER LAS VEGAS, NV SUZ 1000
30 302 01:55.380 Qualifying 1 SANDOR BITTER SUZ 1000
31 67 01:55.531 Qualifying 2 MICHAEL LUKE NEW SMYRNA BEACH, FL SUZ 1000
32 143 01:55.562 Qualifying 2 CHRIS CAYLOR MARIETTA, GA SUZ 750
33 97 01:55.695 Qualifying 2 SCOTT E CARPENTER RALEIGH, NC SUZ 1000
34 341 01:55.748 Qualifying 2 BRIAN STOKES KINGSTON, GA SUZ 750
35 44 01:55.829 Qualifying 1 JOHN HANER PEARLAND, TX YAM 1000
36 70 01:55.839 Qualifying 1 PAT MOONEY SORRENTO, FL SUZ 1000
37 12 01:56.003 Qualifying 1 RICKY ORLANDO ERIE, CO SUZ 750
38 13 01:56.020 Qualifying 2 THOMAS G MONTANO BERKELEY, CA SUZ 750
39 81 01:56.026 Qualifying 2 C R GITTERE CHARLOTTE, NC SUZ 750
40 127 01:56.243 Qualifying 2 MICHAEL R HANNAS II OAKLAND, CA SUZ 750
41 25 01:56.383 Qualifying 2 MARCO MARTINEZ SUZ 1000
42 49 01:56.395 Qualifying 2 JOHN R JACOBI CARMEL, IN SUZ 750
43 82 01:56.710 Qualifying 1 SCOTT F HARWELL LINCOLNTON, NC SUZ 750
44 61 01:56.744 Qualifying 2 SCOTT JENSEN PHOENIX, AZ SUZ 1000
45 45 01:56.762 Qualifying 2 LEE ACREE JAMESTOWN, NC SUZ 750
46 84 01:56.794 Qualifying 1 ANTHONY W FANIA JR FRENCHTOWN, NJ SUZ 750
47 940 01:57.016 Qualifying 1 J J ROETLIN KALONA, IA SUZ 750
48 59 01:57.052 Qualifying 2 JACOB L HOLDEN PUYALLUP, WA SUZ 750
49 79 01:57.057 Qualifying 2 RICK SHAW PRINCETON, FL SUZ 1000
50 225 01:57.059 Qualifying 2 OLIVER JERVIS CANADA, BC SUZ 1000
51 306 01:57.156 Qualifying 1 DARIO MARCHETTI BOLOGNA, ITALY, DUC 998
52 23 01:57.247 Qualifying 2 RICH CONICELLI LAWRENCEVILLE, GA SUZ 750
53 58 01:57.268 Qualifying 1 RICK R NARUP HOLLYWOOD, FL SUZ 1000
54 28 01:57.511 Qualifying 1 JUSTIN N BLAKE CALEDONIA, MI SUZ 750
55 90 01:57.803 Qualifying 1 SHANE GONYEA ALTAMONT, NY SUZ 1000
56 210 01:57.854 Qualifying 1 MICHAEL ROULEAU PALM BAY, FL SUZ 750
57 38 01:57.872 Qualifying 1 DEAN MIZDAL HUNTINGTON BEACH, CA SUZ 1000
58 201 01:58.038 Qualifying 2 BRIAN BOYD MIDDLETON, WI SUZ 1000
59 36 01:58.075 Qualifying 1 JAMES R COMPTON SAN ANTONIO, TX SUZ 1000
60 304 01:58.108 Qualifying 1 AKIHARU SHIGENO TOKYO, SUZ 1000
61 501 01:58.122 Qualifying 2 THOMAS L FOURNIER BROCKTON, MA DUC 996
62 234 01:58.291 Qualifying 1 RAYMOND S BOWMAN NEW HAMPTON, NY SUZ 800
63 149 01:58.403 Qualifying 2 KEITH R PINKSTAFF PORTLAND, OR YAM 1000
64 300 01:58.455 Qualifying 1 ANDREW DENYER UCKFIELD, UK SUZ 1000
65 194 01:58.580 Qualifying 1 TOM WERTMAN PUYALLUP, WA SUZ 1000
66 76 01:59.168 Qualifying 1 BRETT W RAY WEST FRANKFORT, IL SUZ 750
67 60 01:59.391 Qualifying 1 GREG J FRYER BLAINE, MN YAM 1000
68 190 01:59.516 Qualifying 1 DEAN OSBORNE CANADA, MI SUZ 1000
69 99 01:59.954 Qualifying 2 DOUGLAS E DUANE UNIONTOWN, OH SUZ 750
70 213 02:01.781 Qualifying 2 R TODD KEESEE PALM BAY, FL SUZ 750
71 91 02:03.608 Qualifying 2 ERIC ERLING HAUGO FLAGSTAFF, AZ SUZ 750
72 85 02:04.978 Qualifying 2 MICHAEL A HANLEY MIAMI, FL SUZ 750
 
1 - 4 of 4 Posts
Top